17. SUSRETI HRVATSKOG CENTRA ASSITEJ-A U ČAKOVCU, HRVATSKA, 2. KONFERENCIJA REGIONALNIH CENTARA ASSITEJA JUGOISTOČNE EUROPE, KLIKER MREŽA SUVREMENOG PLESA U KAZALIŠTU ZA DJECU I MLADE

 

U Čakovcu će se od 18.-24.listopada.2014. održati 17. Susret profesionalnih kazališta za djecu i mlade Hrvatskog centra Assitej-a. Selekcijom ove će godine biti će izvedeno dvanaest predstava kazališta iz čitave Hrvatske. Selektorica ovogodišnjeg susreta je Jasminka Mesarić.
Osim predstava u službenoj konkurenciji izvedene će biti tri predstave dramskih studija Assitej-a u HNK Varaždin pod nazivom REPRIZA. Ta ponajbolja ostvarenja sa ovogodišnjih susreta u Bjelovaru, ponovno ćemo pokazati u cilju daljnjeg poticanja dramske pedagogije u neformalnom obrazovanju djece i mladih.

U sklopu ovogodišnjih sustreta u Čakovcu održat će se 2. Konferencija regionalnih centara Assiteja jugoistočne Europe. Konfereciju su organizirali u suradnji Hrvatski i Austrijski centar Assiteja, a na njoj će sudjelovati osim organizatora predstavnici Italije, Mađarske, Rumunjske, Srbije i Bosne i Hercegovine.
Glavna tema konferencije je razmjena znanja i iskustava, koordinacija između festivala te razvoj zajedničkih projekata kako na bilateralnom tako i na multilatralnom planu.

Također, u sklopu ovogodišnjeg festivala, predstavit će se i novonastala mreža kazališta KLIKER.
KLIKER okuplja kazališne profesionalce koji se bave suvremenim plesom i pokretom u kazalištu za djecu i mlade. Trenutno djeluje samo na području Republike Hrvatske, sa konkretnim međunarodnim vezama, a cilj joj je potaknuti institucionalna i stožerna kazališta za djecu i mlade da više particiiraju u tom scenskom izrazu i inovatkivnim kazališnim praksama.

 

PROGRAM 17. SUSRETA HC ASSITEJ

Čakovec, 18. – 24. listopada 2014.

Subota 18. listopada 2014.
18,00 Glazbatorij – Gradsko kazalište lutaka Split (Dvorana CZK)

19,00 Otvorenje izložbe LUTKARSKI PANOPTIKUM- Kazalište lutaka Zadar
21:00 Welcome party

Nedjelja 19. listopada 2014.
10,00 – 16,00 Regionalna konferencija ASSITEJ-a
16,00 – 18,00 KLIKER – Hrvatska mreža za razvoj suvremenog plesa za mladu publiku
(dvije predstave van konkurencije)

16,00 Tri skockana praščića- Plesni centar TALA I Gradsko kazalište Trešnja – predstava van konkurencije

17,00 Baja buf – VRUM- predstava van konkurencije

Ponedjeljak 20. listopada 2014.
10,00 Snježna kraljica – Gradsko kazalište lutaka, Rijeka (Dvorana CZK)
13,00 Šegrt Hlapić kako bi ga igrala Kazališna družina Pinklec – KD Pinklec (Dvorana CZK)

Utorak 21. listopada 2014.
10,00 Ja i moji osjećaji – Gradsko kazalište Žar Ptica (Dvorana CZK)
14,00 Ja buka – Gradsko kazalište Trešnja, Zagreb (Dvorana CZK)
18,00 Matilda – Dječje kazalište Dubrava/ KD Pinklec (Dvorana CZK)-  predstava van konkurencije

Srijeda 22. listopada 2014.
10,00 Malo veliko kvrgavo drvce – HNK u Šibeniku (Dvorana CZK)

13,00 I u šumi toga ima- Dramski studio GK “Zorin dom” Karlovac- Program REPRIZA,(HNK Varaždin)
15,00 Snježna kraljica – Kazalište Virovitica (Dvorana CZK)

Četvrtak 23. listopada 2014.
10,00 Genijalni genije – Kazalište lutaka Zadar (Dvorana CZK)

13,00 Noćni leptiri- Kazališni studio mladih HNK U Varaždinu- Program REPRIZA, (HNK Varaždin)
14,00 Deveta ovčica – Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku (Dvorana CZK)

Petak 24. listopada 2014.

9,30 Kako je Ješko pobijedio prehladu- Dramski studio Dada KD Pinklec- Program REPRIZA, (HNK Varaždin)

10,00 Peća i vuk – Gradsko kazalište Zorin Dom, Karlovac (Dvorana CZK)
14,00 Smiješno čudovište – Kazalište Mala scena (Dvorana CZK)

'