>> Čakovec 2011.

Dodijeljene nagrade na 14. susretu profesionalnih kazališta za djecu i mlade HC ASSITEJ

U Čakovcu je 21.10. 2011. završen 14. Susret profesionalnih kazališta za djecu i mlade Hrvatskog centra Assitej-a. Brojna čakovečka publika uživala je u  četrnaest  predstava profesionalnih kazališta iz čitave  Hrvatske.

Stručni  žiri u sastavu: Narcisa Bošnjak, Kim Cuculić i Jelena Kovačić dodjelio je nagrade u više kategorija:

 

NAGRADE:

1. Nagrada za najbolju predstavu u cjelini dodjeljuje  se ravnopravno predstavama:   “Mala djeca, veliki ljudi”  Dječjeg kazališta Dubrava iz Zagreba i predstavi “Ružno pače” Zagrebačkog kazališta mladih.

  

2. Nagrada za najbolju režiju dodjeljuje se  Oliveru Frljiću za režije predstava “Družba Pere Kvržice” Gradskog kazališta Žar ptica iz Zagreba i “Matilda” Kazališne družine Pinklec iz Čakovca i Dječjeg kazališta Dubrava iz Zagreba.

3. Nagrada za najbolju kostimografiju dodjeljuje se Ani Savić Gecan za kostimografiju predstave “Ružno pače” Zagrebačkog kazališta mladih.

4.  Nagrada za najbolju scenografiju dodjeljuje se Tini Gverović i Benu Cainu za scenografiju predstave “Ružno pače” Zagrebačkog kazališta mladih.

5. Nagrada za najbolju scensku glazbu – Mitji Vrhovniku Smrekaru za glazbu u predstavi “Ružno pače” Zagrebačkog kazališta mladih.

6. Nagrada za najbolje oblikovanje svjetla dodjeljuje se Goranu Jurkoviću za oblikovanje svjetla u predstavi “Družba Pere Kvržice” GK Žar ptica iz Zagreba

7. Nagrada za glumačko ostvarenje  – dvije ravnopravne nagrade za žensku ulogu dodjeljuju se:

–  Nini Violić za ulogu Mame patke u predstavi “Ružno pače” Zagrebačkog kazališta mladih

–  Mariji Kolb za uloge Majke i gđice Grdobine u predstavi “Matilda” Kazališne družine Pinklec iz Čakovca i Dječjeg kazališta Dubrava iz Zagreba.

8. Nagrada za glumačko ostvarenje – dvije ravnopravne nagrade za mušku ulogu dodjeljuju se:

  Damiru Klemeniću za ulogu u predstavi “Tijelo” Gradskog kazališta Trešnja iz Zagreba

–  Bruni Kontrecu za uloge Oca i učenika u predstavi “Matilda” Kazališne družine Pinklec iz Čakovca i Dječjeg kazališta Dubrava iz Zagreba.

 

 

obrazloženje (pdf)

 

fotogalerija

14. Susret profesionalnih kazališta za djecu i mlade HC ASSITEJ-a

U Čakovcu  će se od 17.-21.listopada.2011. održati 14. Susret profesionalnih kazališta za djecu i mlade Hrvatskog centra Assitej-a. Ove godine biti će izvedeno svih petanaest prijavljenih predstava kazališta  iz čitave Hrvatske.Stručni žiri u sastavu. Kim Cuculić,Jelena Kovačić i Narcisa Bošnjak dodijelit će  nagrade  najuspješnijim predstavama u više kategorija. Iznimna posjećenost  dosadašnjih Susreta  u prosjeku s više od 5.000 gledatelja, kao i činjenica da hrvatska  kazališta predstavljaju svoja ponajbolja ostvarenja tijekom protekle sezone osigurala su status jedne od vodećih manifestacija za djecu u Hrvatskoj.

14. susreti Hrvatskog centra ASSITEJ obiluju i popratnim programom. U ponedjeljak 17. Listopada 2011. u HNK u Varaždinu izvest će se četiri predstave Mreže profesionalno vođenih kazališta za djecu i mlade  koja će na ovogodišnjim susretima imati prva radna druženja na svojim radionicama.

18. listopada 2011. u 18 sati otvorit će se izložba pod nazivom GRAĐANSKI SALON, naših članova Lea Vukelića i Ive Matije Bitange, priznatih scenografa ikostimografa.

Susret organiziraju Kazališna družina Pinklec-  Centar za kulturu Čakovec  i Hrvatski centar Assitej-a.

 

ASSITEJ booklet Čakovec 2011.

 

Program Susreta

14. SUSRETI HC ASSITEJ ČAKOVEC
17. – 21. LISTOPADA 2011.

PONEDJELJAK 17. listopada 2011.

10,00

Zagrebačko kazalište mladih Zagreb
Ivo Martinić (prema H.C. Andersenu): RUŽNO PAČE
Trajanje: 60 min. Dob: 3 – 14 godina (Dvorana CZK)

12,00

Merkuri teatar Zagreb
Jasmina Šogolj i Matjaž Koman: DJEVOJČICA I PROFESOR – učimo o hrvatskoj
Trajanje: 50 min Dob: do 12 godina (Mala scena CZK)

14,00

Kazalište Knap – Kulturni centar Pešćenica, Zagreb
Boris Kovačevič: CABARET TRI PRAŠČIĆA
Trajanje: 60 min Dob: 6 – 10 godina (Dvorana CZK)

18,00

Dječja i lutkarska scena HNK u Varaždinu
Dubravko Torjanac: STOLEK, STOLEK
Trajanje: 75 min Dob: 7 – 14 godina (Dvorana CZK)

 

UTORAK 18. listopada 2011.

10,00

Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
Felix Salten: BAMBI
Trajanje: 50 min Dob: 5 do 10 godina (Dvorana CZK)

12,00

Scena Gorica, Velika Gorica
Carlo Collodi: PINOKIO
Trajanje: 45 min Dob: 5 – 10 godina (Mala scena CZK)

14,00

Gradsko kazalište lutaka Rijeka
Vedrana Balen Spinčić (prema braći Grimm): IZGUBLJENA PRIČA – IVICA I MARICA
Trajanje: 40 min Dob: 3 – 12 godina (Dvorana CZK)

16,00

Kazalište Svarog, Zagreb
Ljerka Šimara: HARFISTICA
Trajanje: 50 min Dob: 5 – 11 godina (Dvorana CZK)

 

SRIJEDA, 19. listopada 2011.

10,00

Gradsko kazalište Trešnja, Zagreb
Saša Božić: TIJELO
Trajanje: 40 min Uzrast: 3 – 12 godina (Dvorana CZK)

13,00

Mala scena, Zagreb
Tony Lykos, Stefo Nantsou: KAMENJE
Trajanje: 50 min Dob: 11 – 16 godina (Scena CZK)

17,00

Kazalište Virovitica
Nick Wood: ZNAŠ LI ZVIŽDATI, JOHANNA?
Trajanje: 50 min Dob: 10 – 15 godina (Dvorana CZK)

 

ČETVRTAK 20. listopada 2011.

10,00

Gradsko kazalište Žar ptica Zagreb
Mato Lovrak: DRUŽBA PERE KVRŽICE
Trajanje: 50 min Dob: 6 – 12 godina (Dvorana CZK)

14,00

Gradsko kazalište mladih, Split
Ivica Ivanac: MAČAK S ONOGA SVIJETA
Trajanje: 60 min Dob: 10 – 15 godina (Dvorana CZK)

 

PETAK 21. listopada 2011.

10,00

Dječje kazalište Dubrava, Zagreb
Renata Carola Gatica, Natalija Manojlović, Lana Šarić: MALA DJECA, VELIKI LJUDI
Trajanje: 50 min Dob: 7 – 14 godina (Scena CZK)

14,00

Kazališna družina Pinklec Čakovec (u koprodukciji sa Dječjim kazalištem Dubrava, Zagreb)
Roald Dahla: MATILDA
Trajanje: 40 min Dob: 6 – 11 godina (Dvorana CZK)

 

 

'