19. SUSRET PROFESIONALNO VOĐENIH KAZALIŠTA ZA DJECU I MLADE HRVATSKOG CENTRA ASSITEJ, BJELOVAR 22. 3. – 25. 3. 2017.

 

HC ASSITEJ i GRAD BJELOVAR zajednički organiziraju 19. SUSRET PROFESIONALNO VOĐENIH KAZALIŠTA ZA DJECU I MLADE HC ASSITEJ-a.

Na susretu  će se odigrati čak 13 najboljih predstava, dramskih studija iz čitave Hrvatske. Ukupno dvjesto djece iz Varaždina, Zagreba, Rijeke, Zadra, Čakovca, Osijeka, Bjelovara, Pule i Velike Gorice izvesti će svoje najbolje predstave, družiti se i međusobno upoznati.  Prosudbena komisija u sastavu: Damir Mađarić- redatelj, Siniša Bahun-dramturg i Šiško Horvat Majcan- glumac dodijeliti  će nagradu “Zvjezdana Ladika” za najbolji dramsko- pedagoški rad dramskim pedagozima/redateljima te odabrati najbolju predstavu.

Radionica ” KREATIVNA KOMUNIKACIJA

Voditeljica: TAMARA CURIĆ

Radionica je namijenjena djeci, mladima i odraslima – ne plesačima, plesnim amaterima i svima koji se bave plesom ili bilo kojim drugim izričajem i svima koji rade s djecom i mlade.

Program:

22.3., SRIJEDA

Svečano otvaranje u 11.00 sati:

pozdravni govori uzvanika

IGRA

DRAMSKI STUDIO DJEČJEG KAZALIŠTA DUBRAVA

Voditeljica: Iva Lehunšek Panić

11.00 sati, Bjelovarsko kazalište

 23.3., ČETVRTAK

POBUNA KNJIGA

PUČKO OTVORENO UČILIŠTE VELIKA GORICA, DRAMSKI STUDIO

Režija: Gabrijela Špehar i polaznici dramskog studija

Umjetničko-pedagoško vodstvo: Sandra Toplek, Natalija Kos, Gabrijela Špehar

11.00 sati, Dom kulture

POHVALA LUDOSTI

DJEČJE KAZALIŠTE BRANKA MIHALJEVIĆA U OSIJEKU / DRAMSKI STUDIO ZA SREDNJOŠKOLCE

Voditeljica: Areta Ćurković

14.15 sati, Dom kulture

SRETNI DANI

(prema istoimenom romanu Mire Gavrana)

ZAGRABAČKO KAZALIŠTE MLADIH – UČILIŠTE

Umjetničko-pedagoško vodstvo: Grozdana Lajić Horvat

16.30 sati, Dom kulture

 24.3., PETAK

 NEOBUZDANI GALEB

(prema knjizi R. Bacha: Galeb J. Livingston)

KAZALIŠNA RADIONICA MALIK RIJEKA

Režija: Andrea Crnković

9.00 sati, Dom kulture

DNEVNIK ANE FRANK

– fragmenti

KAZALIŠNI STUDIO MLADIH HNK U VARAŽDINU

Umjetničko-pedagoško vodstvo: Gordana Slivka

10.30 sati, Bjelovarsko kazalište

TREŠNJALOT

DRAMSKI STUDIO GRADSKOG KAZALIŠTA TREŠNJA / GRUPA 7A

(autorski projekt)

Umjetničko-pedagoško vodstvo: Iva Srnec

12.15 sati, Dom kulture

RAZREDNI NEPRIJATELJ

(Luka Mihovilović po motivima drame Nigela Williamsa)

ISTARSKO NARODNO KAZALIŠTE – GRADSKO KAZALIŠTE PULA / DRAMSKI STUDIO INK

Redatelj: Luka Mihovilović

17.30 sati, Bjelovarsko kazalište

25.3., SUBOTA

 IVICA I MARICA, pseća priča

DRAMSKI STUDIO DADA KD PINKLEC

Redatelj: Davor Dokleja

10.00 sati, Bjelovarsko kazalište

VISOKA TEMPERATURA

DRAMSKI STUDIO KAZALIŠTA VIROVITICA

Umjetničko-pedagoško vodstvo/redateljica: Snježana Lančić

11.00 sati, Dom kulture

PROCES

(Juli Zeh)

DRAMSKI STUDIO TEATRA TIRENA

Dramatizacija i režija: Ines Škuflić-Horvat

12.00 sati, Bjelovarsko kazalište

RAZVALIT ĆU TE PO NJUŠCI

(prema istoimenom tekstu Ranera Hachfelda)

BJELOVARSKO KAZALIŠTE

Voditeljica: Maja Margareta Fabičević

14.00 sati, Dom kulture

PANIKA U MRAZOGRADU

DRAMSKI STUDIO DONATOLINA1- KL  ZADAR

Redatelji: Anđela Ćurković Petković i Irena Bausović

16,30 sati, Dom kulture

 

Organizator: Hrvatski centar ASSITEJ

Suorganizator: Grad Bjelovar

i Pučko otvoreno učilište Bjelovar