16. Susret profesionalnih kazališta za djecu i mlade HC ASSITEJ-a

U Čakovcu  će se od 14.-19.listopada.2013. održati 16. Susret profesionalnih kazališta za djecu i mlade Hrvatskog centra Assitej-a.   Selekcijom ove će  godine biti će izvedeno  jedanaest predstava kazališta  iz čitave Hrvatske (dvije predstave su van konkurencije). Selektor ovogodišnjeg susreta  je Matko Botić.

Stručni žiri u sastavu Renata Karola Gotica, Helena Petković i Lada Martinac  dodijelit će  nagrade  najuspješnijim predstavama u više kategorija. Iznimna posjećenost  dosadašnjih Susreta  u prosjeku s više od 5.000 gledatelja, kao i činjenica da hrvatska  kazališta predstavljaju svoja ponajbolja ostvarenja tijekom protekle sezone osigurala su status jedne od vodećih manifestacija za djecu u Hrvatskoj.

Na 16. susretima Hrvatskog centra ASSITEJ u popratnom programu izvest će se u HNK Varaždin   četiri najuspješnije predstave sa ovogodišnjeg  Susreta  Mreže profesionalno vođenih kazališta za djecu i mlade.

Na 2. međunarodnom Susretu Croatia World Collaboration koji se održava u sklopu našeg Susreta održati će se  radionica za dramske umjetnike (glumce), članove HC ASSITEJ  i studente  pod vodstvom dramske umjetnice i instruktorice borilačkih vještina Haruke Kuroda (London, UK)

Planiran je Okrugli stol   “RUKSAK (PUN) KULTURE” na kojem će sudjelovati predstavnici Ministarstva kulture RH te članovi  HC ASSITEJ-a  i HC UNIMA-e.

Svojom izložbom SlukOVNICA predstavit će se Dječje kazalište B.Mihaljevića u Osijeku.

Susret organiziraju Kazališna družina Pinklec-  Centar za kulturu Čakovec  i Hrvatski centar Assitej-a.

 

 

 

PROGRAM 16. SUSRETA HC ASSITEJ

Čalovec, 14. – 18. listopada 2013.

 

Ponedjeljak 14. listopada 2013.

10,00  Zvjezdica – Kazalište lutaka Zadar (Dvorana CZK)
13,00  Još si zelen – GK Zorin dom, Karlovac (Dvorana CZK)
17,00  Snjeguljica mora umrijeti – KD Pinklec i HNK Varaždin (Dvorana CZK)

 

Utorak 15. listopada 2013.

10,00  Ulični skitači GK Scene Gorica (Dvorana CZK)
12,00   ”REPRIZA” – Dramski studio Gradskog kazališta Zorin dom, Karlovac
BAJKA ZBRČKALICA (Velika scena HNK Varaždin)
13,00  Iglica – Mala scena, Zagreb (Scena CZK)
13,30   ”REPRIZA” – Dramski studio Dječjeg kazališta Dubrava, Zagreb
STRAH (Komorna scena Rogoz HNK Varaždin)
18,00  ”REPRIZA” –  Kazališni studio mladih HNK u Varaždinu

MRTVA KRALJICA , 1,2,3… (Komorna scena Rogoz HNK Varaždin)
19,00  SLUKovnica – Oteto zaboravu (CZK, izložbeni prostor)

 

Srijeda 16. listopada 2013.

9,00     ”REPRIZA” – Dramski studio Dada Kazališne družine Pinklec, Čakovec
VJETROPLJUS (Komorna scena Rogoz HNK Varaždin)
10,00  Mrvice iz dnevnog boravka – Žar ptica, Zagreb (Dvorana CZK)
15,00  Pepeljuga – GKL Rijeka (Dvorana CZK)
18,00  Čudnovate zgode Baruna Munchauzena GK Sisak, Dom kulture KKV (Dvorana CZK)

 

Četvrtak 17. listopada 2013.

10,00  Grga Čvarak – DK B. Mihaljevića, Osijek (Dvorana CZK)
15,00  Kućni duhovi ili nevidljivi recepti za sreću – DK Dubrava i KD Pinklec (Scena CZK)

 

Petak 18. listopada 2013.

10,00  Telefonske priče – Kazalište Virovitica (Dvorana CZK)